0 товар(ов) - 0.00 грн.
Корзина покупок пуста!

text_close

Зварювальні апарати інверторного типу

Зварювальні апарати інверторного типу. Як вони працюють? Плюси та мінуси зварювального інвертору.


 

Працює він досить-таки просто. У трансформатора дві обмотки - первинна і вторинна. Він потрібен, в першу чергу, для розв'язки з електричною мережею. Вторинну обмотку мотають товстим дротом, частіше мідним, для того, щоб вона могла, не перегріваючись, проводити струм, який досягає 500А. Одна клема вторинної обмотки - маса, підключається до зварюваної поверхні затискачем, інша - підключається кабелем зі спеціальним утримувачем до електрода. У момент торкання електродом зварюваної поверхні проскакує електрична дуга, метал плавиться і відбувається процес зварювання. Промислові зварювальні трансформатори для змінного струму влаштовані і працюють так само.

Такі типи зварювальних апаратів мають свої недоліки - розбризкування металу і нерівний шов. Більш досконалі - так звані, зварювальні випрямлячі, або апарати для зварювання постійним струмом. У принципі, це той же трансформатор, тільки до виходу вторинної обмотки підключений напівпровідниковий блок для випрямлення електричного струму, крім того, може бути і реостат для регулювання робочої напруги. Варити постійним струмом набагато краще. Робоча напруга випрямляча залежить від призначення і встановлюється в межах від 24В і до 66В, а робочий струм 40А і до 600А .

Найбільш сучасними є інверторні зварювальні апарати. Вони можуть мати такі ж характеристики по вихідним напрузі і струму, але самі по собі менше, легше і дешевше. Замість громіздкого, матеріаломісткого і тому дорогого понижувального трансформатора застосована електронна схема з високочастотним перетворюванням. Зварювальний інвертор - це найбільш сучасний і просунутий пристрій для зварювання металів. Його особливості полягають у внутрішньому устрої.

Схема зварювального апарату інверторного типу така. На вході від електричної мережі у нього випрямляч плюс перетворювач, що представляє собою досить складний і відповідальний електронний вузол, який змінну напругу з частотою 50Гц перетворює в напругу з частотою, як правило, в районі 200кГц. Завдяки застосуванню високочастотного перетворення, понижуючий трансформатор, підключений до виходу перетворювача, може бути малогабаритним і менше не тільки розміром, але і вагою більш ніж в 10 разів.

З виходу понижувального трансформатора напруга надходить на потужний випрямляч, практично такий же, як і у зварювальних апаратів з трансформатором.

Серйозною перевагою, яким володіють інверторні зварювальні апарати, є те, що такий апарат не страшно підключати навіть до домашньої електричної мережі. Справа в тому, що  інвертор, по суті, є сучасним електронним пристроєм, що має і серйозну схему управління з зручним інтерфейсом для роботи зварника, і, як правило, надійний захист. Тому, можна абсолютно не побоюватися ризику знищення електропроводки.

Навчитися роботі зі зварювальним інвертором набагато легше, ніж роботі з трансформатором. І якщо фахівець вже працював зі зварювальним випрямлячем або трансформатором, то перехід на інвертор пройде непомітно. Зворотний процес значно складніше, до зручності людина звикає швидко.

Працюючи з інвертором, необхідно пам'ятати, що це електронний пристрій, тому її потрібно берегти від вологи, пилу. Інвертори можуть бути чутливими до кидкiв мережевої напруги.

І, нарешті, мінус інвертора - більш висока ціна, ніж у трансформатора, але в роботі це сповна окупиться. Якщо є бажання купити зварювальний апарат, то важливо в першу чергу визначитися з його призначенням, уточнивши, які роботи по зварюванню їм будуть виконуватися. Виходячи з цього , вибирають апарат, розрахований на певний граничний робочий струм і напругу.

Наприклад, якщо потрібно варити нескладні конструкції, то максимальний діаметр електрода в 4мм буде цілком достатнім. Стало бути, і апарат підійде на струм до 220А . Є такий параметр, як «відсоток часу» або ПН. Він означає, в якому співвідношенні робочий цикл і пауза будуть без перегріву і без ризику виходу з ладу. Чим вище ПВ, тим надійніше апарат. Уточнити ще потрібно напругу його холостого ходу. Коли вона вище , тоді легше буде запалити зварювальну дугу.

Варто враховувати, що апарати з постійним струмом і напівавтомати зручніше в роботі і якість зварних робіт з ними значно вище.

Крім того, перевіряють комплектацію. Набагато приємніше, якщо в комплекті є кабелі й затиски, щоб їх не довелося купувати окремо. Тим більше, що кабелі повинні бути певного перерізу і відповідати зварювальному апарату по струму.

Ринок на сьогодні пропонує чимало різних марок зварювальних трансформаторів і випрямлячів, також інверторів і напівавтоматів .

Вибір зварювального обладнання - справа серйозна і підходу вимагає відповідного ! Купуйте у нас сертифіковану продукцію.

Сварка.ZP © 2021